راهنمای خرید

 

 استنلس استیل


 

سینک های استنلس استیل آشپزخانه، با توجه به استفاده کاربردی و مقرون به صرفه بودن مطلوب نظر کلیه پیمانکاران، انبوه سازان و خانم های خانه دار می باشد.

سینک های استنلس استیل پرنیان استیل یکی از محبوب  ترین نوع سینک آشپزخانه در بازار می باشد ، کدبانو پسند بوده و مزایای آن باعث تمایز آنها نسبت به انواع دیگر سینک شده است.

این راهنمای کوتاه، اطلاعاتی در مورد استنلس استیل به شما ارائه می دهد تا بتوانید در انتخاب یک آشپزخانه مناسب یک تصمیم عالی بگیرید.

فولاد ضد زنگ که ما آن را استنلس استیل می خوانیم، همان فولاد یا استیل است که با عناصر دیگر ترکیب شده است ، و این ترکیبات منجر به مقاوم شدن استیل در برابر گرما، کثیفی و زنگ زدگی می شود.

این ویژگی ها یکی از تمایزهای مقرون به صرفه سینک آشپزخانه در بازار می باشد. 


 

  گرید استیل  

در گرید بندی استیل، ضخامت نقش به سزائی در کیفیت استنلس استیل دارد. 

استفاده از یک ضخامت مناسب باعث می شود که سینک در برابر ضربه مقاومت بهتری داشته ، تو رفتگی نداشته و در برابر صدمات احتمالی آسیب ناپذیرتر باشد..بعضی تولیدکننده ها مدعی هستند که با استفاده از نیروی کارآمد و منطبق با برنامه ریزی صحیح در پروسه تولید قادر به بالابردن  سطح  


  مدل های سینک 

بسیاری از مردم با سینک های آشپزخانه استاندارد که روی سطح کابینت نصب می شوند آشنائی دارند، اما شاید جالب باشه که بدونید طرح های مدرن تری از سینک ها هم موجود می باشند. 

یکی از این طرح ها، سینک های زیرکابینتی پرنیان استیل می باشد که جلوه بیشتری به آشپزخانه داده و آشپزخانه را مدرن تر و پاکیزه تر نشان می دهد. 

 

البته باید دقت داشت که نصب این نوع سینک نیاز به دقتی خاص داشته و به نسبت انواع دیگر کمی مشکل تر می باشد.

ترکیب کلاسیک و مدرن این مدل سینک زیبائی بیشتری  به آن بخشیده است.


 

   سطح استنلس استیل 

 

سطح سینک های استنلس استیل پرنیان استیل معمولا سطح براق و یا سطح صیقلی شده می باشد.

سطوح استنلس استیل صیقل خورده در مقایسه با سطوح پولیش شده معمولا نیاز به مراقبت کمتری دارند چون خط خوردگی، قطرات آب، لکه و یا اثر انگشت در آنها قابل رویت نمی باشد.

 


 

   نظافت و نگهداری  

 

با وجود اینکه سینک های استنلس استیل بیشتر در معرض خراشیدگی هستند اما نسبت به انواع دیگر سینک ها مقاومت بیشتری در برابر ترک خوردگی و تراشیده شدن از خود نشان می دهند.

در صورت نگهداری صحیح از استنلس استیل، سینک آشپزخانه شما مقاوم در برابر باکتری و میکروب  بوده و شما می توانید از انواع ضد عفونی کننده های مناسب و موجود در بازار جهت میکروب زدائی استفاده نمائید.

سهولت نگهداری و نظافت سینک های استنلس استیل یکی دیگر از علت های محبوبیت های این نوع سینک در بین خانم های خانه دار می باشد.

توجه : برخی از محصولات و ادوات معمول تمیز کردن مانند محصولات اسیدی مثل جوهر نمک می توانند باعث خراشیدن، تغییر رنگ و نازیبا شدن پوسته استنلس استیل شوند که منجر به زنگ زدگی می شود.

اطمینان حاصل کنید که از تمیزکننده ای استفاده می کنید که ایمنی سطح استنلس استیل را تامین می کند.

  

   سطح صدا 

 

شاید برای خیلی از افراد، صدا عامل بسیار مهمی در انتخاب محصول باشد.

صدای ایجاد شده در استنلس استیل گاهی بلندتر از چدن و یا گرانیت می باشد و ماهیت فلزی این مواد و تاثیر اقلام در برابر سینک می تواند باعث ایجاد صداهای تندی شود که گاها برای مصرف کننده آزاردهنده می باشد.

 استفاده از ورق استنلس استیل مرغوب با ضخامت بیشتر باعث می شود که سر و صدای کمتری تولید شود.

علاوه بر ضخامت بالا، سینک های پرنیان استیل مجهز به پوشش های ویژه ای جهت کاهش صدا می باشند که به عایق صدا شناخته می شوند.

 
 

    PU نوار آب بندی   

در سینک های توکارپرنیان استیل، به منظور جلوگیری از نفوذ آب به درز بین کابینت و لبه سینک ، از نوار آب بندی استفاده می شود. این نوار از پوسیده شدن کابینت جلوگیری می نماید.